Coca Cola Isparta Fabrika Açılışında Reis

Caca cola Isparta açılışı üzerinden Reisi savunmanın zorluğu ve bilinmeyen gerçekler:

itilaf devletleri tarafından Türkiye ablukaya alınmış gizli bir ambargonun kıskacında ekonomisi maddi gücü yok edilmek isteniyor.

Bunun için ‘Türkiyede can güvenliği yok!’ mal güvenliği yok! türünde kara propagandalar yapılarak yabancı yatırımcıyı kaçırmak hedefleniyor.

Benzer karalamalar içimizdeki piyonlarına da dikte ettirilerek inandırıcılık oluşturulmaya çalışılıyor @kk

Dünya devletleri arasında ulusal menfaatelerini müdafa etmek kurtlar sofrasında satranç oynamak kadar zordur.. Reis ülkesini milletini koruma uğruna hamle gereği bazen rakibe yemesi için bir piyon veriyor..

Caca cola açılışına katılması bu kabilden.. Aslında o fabrikanın açılmasına hiç bir yasal engel yok. Reisin fazladan yaptığı tek şey orada bulunmak. Bunun da sebebi açılışın gündem olması dünya kamuoyunda duyulmasını sağlamak. Nitekim oldu.

Bu sayede Reis dünya kredi değerlendirme kuruluşlarının Turkiye aleyhine verdikleri zayıf notları geçersiz kılıyor, dünya devi şirketlerin türkiyede yatırım yaptığını herkese göstererek Turkiyenin güçlü güvenilir ülke olduğunu göstererek oyunu bozuyor. Siemens ile Rusya ile yapılan anlaşma da bu kabilden.

Reise Tepki Sorunu:

Islâmi camianın sanal alemde gösterdiği tepki Reisin istediği şey. Siz bu yazıya aldırmadan tepki vermeye devam edin zira bu tepki bu stratejinin bir parçası. Itilaf devletlerinin kendi tabanının Reise tepki duyduğunu görmesi reise daha çok güvenmelerini sağlayacak ve batı toplumlarında oluşan düşmanlık derecesinde ki Tayyibo-fobi kırılacak.

Gelelim caca colanın israile yardım ettiği meselesine.

Evet bu yardım zinhar var olabilir ama kesin değil. Lakin kesin olan bir bilgi şudur ki filistinde 3 tane caca cola fabrikası var ve bunun biri Gazzede. Yani filistin halkı israil savaşı ile caca cola üretmek tüketmek arasında bizim gibi dramatik ilişki kurmuyor.

Belki de Reis, Israil – Filistin savaşında Filistine yardım etmek adına türkiye müslümanlığına girmiş boykot yetinmişliğini tenkit ediyor. Çünkü bir çoklarımız mücerret bir cola tercihi ile Filistine yardım ettiğini, görevini ifa ettiğimizi düşünüyoruz ve cihad ateşini bir kola tercihiyle söndürüyoruz. Bu ucuz cihadı elimizden alarak islam – küfür savaşında daima bileyli gergin ve ateşli olmamızı sağlıyor. Nitekim yıllardır yapılan boykotkarın savaşın seyrini zerre kadar değiştirdiği görülmedi. Belki de bu açılış cihad stratejimizi gözden geçirme zamanı geldiğini haber veriyor.

Not: 20 yıldır cocacola ağzıma almadım ölene kadar da almam. Caiz değil. Içeriği şüpheli.

isa erdoğan
13.08.2017 sarıkaya

İsa Erdoğan

1994-2000 İstanbul Mahmud Efendi Medresesinde Yüksek Tahsil ve İcazetname. Görev yeri: Izmit,Edirne,Beyoğlu,Bayrampaşa,Küçükköy. Medrese ve Cami

You may also like...