HOLLANDA KRİZİ ve ALLAHIN YARDIMI

15 Nisan 2017 de Yeni Anayasa ve Başkanlık Sisteminin halka sunulması amacıyla yapılacak referandumu anlatmak üzere Türkiye Dışişleri bakanı Çavuşoğlu Hollandada toplantı yapmak istemiş ancak uçağı engellenerek geri gönderilmiştir. Ertesi gün bu defa kara yoluyla Aile Bakanı resmi makam aracıyla Hollanda Türkiye büyükelçiliğine gitmek istemiş hollanda hükümeti bunu da engellemiş ve hatta beraberinde ki yüksek bürokratları tutklamış halkı tartaklamış avrupa ise bütün bu olanlara sessiz kalarak suskun destek sağlamıştır.. Hollandanın bu tavrı Türkiyede büyük tepkilere yol açmış ve kesinlikle karşılıksız kalmayacağı ilan edilmiştir. İşte bu krizin analizi ve neden çıkarıldığı maddeler halinde:

1) Avrupanın hedefi referandumu sabote etmek, HAYIR çıkmasını sağlamak.

2) ORTAK HAREKET

Hollanda gibi basit bir ülkenin tek başına TÜRKİYEYE karşı çıkması mümkün değil. Mutlaka diğer avrupa ülkeleriyle ortak hareket ediyordur, onlardan cesaret alıyordur. Hollandanın edepsizliği sonrasında hiç bir Avrupa ülkesinin kınama yapmaması ortak hareket ettiklerini veya aynı zihniyete sahip olduklarının delilidir.
 
3) EVET TÜRKİYE LEHİNE OLACAK
Tarihte örneği görülmemiş bir şekilde Avrupanın Türkiye siyasetine açıktan müdahil olma isteği, Özellikle 3 milyon vatandaşımızın yaşadığı Almanyada TV’den Türkçe dilinde HAYIR propagandası yapılması referandumda EVET çıkmasının mutlaka TÜRKİYE lehine olacağını göstermiştir.
 
4) TÜRKİYE GERÇEK BAĞIMSIZLIK YOLUNDA
Türkiyede mevcut sistem, AVRUPANIN bize dayatıp başımıza ördüğü sahte bir demokrasi idi. Bu çakma demokratik sistem Türkiyede 80 yıldır siyasetin önünü tıkıyor, “kuvvetler ayrılığı” saçmalığı ile kim kime karşı yetkili, kime karşı kim sorumlu belirsiz idi. Meclis iradesi kısır ve işlevsiz, üzerinde bulunan kat kat buyurukçular.. Bu yılan sarmalı siyasi yapı içinde kavgalar bir asırdır sürüyor, Türkiye bir arpa boyu yol alamıyordu. Almanya 2. dünya savaşından sonra 15 yılda kendini toparlayıp avrupanın süper gücü olurken Türkiye 80 yıldır yerinde sayıyordu..
 
5) NEDEN EVET
Yeni anayasa ve BAŞKANLIK SİSTEMİ ‘Müslüman Türkiye halkının’ iradesinin meclise tam yansıması demek olacaktır. 80 yıldır bizleri sinsice yöneten -ipleri avrupanın elinde- mutlu beyaz bir azınlığın elinden bu fırsat bu seçimle alınacağından AVRUPA ve içimizde ki PİYONLARI çırpınmaktadır. Sömürüye dayalı saltanatlarını sürdürmek için son bir hamle yapmak istiyorlar ve hayır diye bağırıyorlar. Kendine ‘laik kemalist’ adı verenlerin hayırkırması bu yüzden.
 
6) DÜŞMANDAN YÖN AL
Türkiyenin ezeli düşmanları PKK DHKPC İŞİT FETÖ ve bunları besleyen AVRUPA ve Milletin Dini Değerlerine düşman İÇTEN ÇÜRÜK YAPI açıktan HAYIR dediğinden bilindi ki bu referendumda EVET dememiz ve BAŞKANLIK sistemine geçmemiz MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNİN ebedi menfaatine olacaktır.
 
7) ALLAHIN PLANI
Tayyip Reis ve bütün zeki danışmanları bir araya gelse ve Hollanda Krizine benzer bir operasyon yapmak istese yapamazdı. Amma Allah düşmanı şaşırtıp elini ayağına doladı ve böyle bir düşmanlığı açığa vurdu ki bu sayede halkımız bunlara karşı bir daha kenetlendi ve düşmanı dostunu tanıyarak kime destek vermesi gerektiğini anlamıştır. i.er.
 
ELHAMDÜ LİLLAH, DEMEK Kİ ALLAHIN YARDIMI HALA ÜZERİMİZDE
 
isa erdoğan, cevatpaşa, ist.

İsa Erdoğan

1994-2000 İstanbul Mahmud Efendi Medresesinde Yüksek Tahsil ve İcazetname. Görev yeri: Izmit,Edirne,Beyoğlu,Bayrampaşa,Küçükköy. Medrese ve Cami

You may also like...

1 Response

  1. İsa Erdoğan dedi ki:

    Yazıyı alıntı yapanlar, isim veya site adresi vermeleri rica olunur