Yılmaz Aydın’ın Karate Takımına Mahmud Efendi hz’nın Duası

Yılmaz Aydın zamanın dünyaca ünlü Avrupa Karate Şampiyonu. Bu kıssayı onun damadı olan arkadaşım Mehmet Tuna Hocadan dinledim. Yılmaz Aydın öğrencilerine devamlı bahseder “Benim tanıdığım görüştüğüm bir şeyh efendi var Fatihte Mahmud Efendi. Büyük Allah dostudur duası makbul zattır. Ne zaman turnuvaya çıkacak olsam mutlaka ziyaret eder duasını alırım Ve Allah’ın izniyle galibiyetle dönerim..”

Şimdi Yılmaz Hoca yaşlanmış, dövüşmeyi bırakmış talebe yetiştirmektedir. Karatecilerden oluşan bir takımı vardır. Önlerinde bu takımın katılacağı bir dünya Karate Turnuvası var. Birlikte Efendi Hazretlerine ziyarete gelirler. Öğrenciler heyecanlıdır o efsane şeyhin huzuruna çıkacaklar.. Ve gelirler sırayla el öperler dua talep ederler. Efendi Hazretleri “Peki, dua edeceğim” der ve bunlar gönülleri ferahlamış, moralleri yüksek bir halde huzurdan ayrılırlar.

Turnuvalar 15 gün sürecektir eğer finale kalırlarsa.. Ancak bizim karateciler daha başında dökülmeye başlamışlar. Birinci günkü müsabakalarda yarısı yenilmiş ve elenmiştir. Mehmet hoca diyor ki “babamı aradım nasıl gidiyor” diye sordum. Babam çok üzgün “iyi gitmiyor” dedi. İkinci gün aradım, küplere binmiş haldeydi.. Dedi ki “oğlum Şeyh efendiye söyle nolur duayı bıraksın, böyle giderse hepsi yenilecekler”

Üçüncü gün geri kalanları da elenmiş ve bütün takım dayak yemiş yara bere içinde topal aksak uçağa binmişler ve Türkiye dönmüşler.

Bunlar indikten bir gün sonra.. Dünya kamuoyu müthiş bir haberle sarsılır. Turnuvaların düzenlendiği ülke Endenozyada büyük bir Tsunami olur ve her yer yıkılır, binalar su altında kalır, on binlerce insan boğularak can verirler..

Yılmaz Aydın haberlere baktıkça yerinde duramaz ayağa sıçrar “Aman ya Rabbi Aman ya Rabbi ! Tam da bizim bulunduğumuz yerler.. Otel de yerle bir olmuş! Aman ya rabb! iyi ki yenilmişiz ! iyi ki finale kalmamışız ! İyi ki hemen dönmüşüz. Yoksa oradaki enkazın altında şimdi biz de olacaktık. Efendi Hazretleri hayır duasıyla meğer ne büyük bir Keramet göstermiş ! Canlarımız bizlere bağışlanmış.”

Evet o gün onlar için hayırlısı galip olmak değil malup olmak idi. Allah dostu Allahtan ne isterse hayırlısıyla ister. Efendi Hazretlerinin mutad duası isteyene: “Allah hayır muratlarınızı ihsan eyelesin” Amin

isa erdoğan, Mehmet Tuna’dan aktardı.
25.11.2018

İsa Erdoğan

1994-2000 İstanbul Mahmud Efendi Medresesinde Yüksek Tahsil ve İcazetname. Görev yeri: Izmit,Edirne,Beyoğlu,Bayrampaşa,Küçükköy. Medrese ve Cami

You may also like...